پیش‌بینی ترافیک شدیدتر تهران در سال ۱۴۰۱
پیش‌بینی ترافیک شدیدتر تهران در سال ۱۴۰۱
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با پیش‌بینی ترافیک شدیدتر تهران ۱۴۰۱ در عین حال از کاهش ۵ درصدی ترافیک تهران در سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش تابنوس سردار محمد حسین حمیدی در نشست خبری امروز افزود: در این شرایط نیز ما طرح ویژه ترافیکی برای پنج‌شنبه و جمعه آخر سال را در بهشت زهرا (س) پیش‌بینی کردیم که به زودی اعلام خواهیم کرد.

کاهش ۵ درصدی ترافیک تهران ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۸

وی در بخش دیگری از نشست خبری خود به تحلیل وضعیت ترافیکی تهران پرداخت و گفت:‌ آمارهای ما نشان می‌دهد که به طور میانگین در ۱۱ ماهه امسال حجم ترافیک به نسبت ۱۱ ماهه سال ۹۸ که در آن خبری از کرونا نبود ۵ درصد کاهش داشته است البته این آمار به طور میانگین است اما میزان ترافیک در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰ در پایتخت نسبت به ۱۱ ماهه سال ۹۹، ۳۷ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه همواره بازگشایی مراکز آموزشی بین ۲۵ تا ۳۰ درصد بر بار ترافیکی معابر اضافه می‌کرد، اظهارکرد:‌ اما ما شاهد آن هستیم که هنوز مراکز آموزشی به طور کامل بازگشایی نشده اما میزان ترافیک در مقایسه با سال ۹۸ تنها ۵ درصد کاهش داشته است. این نشان می‌دهد که ما افزایش ترافیک را داریم و با بازگشایی رسمی مدارس و دانشگاه‌ها و فعالیت تمام وقت آن‌ها این حجم افزایش نیز خواهد داشت.

پیش‌بینی ترافیک شدیدتر تهران در سال ۱۴۰۱

حمیدی افزود: به همین دلیل نیز ما پیش‌بینی می‌کنیم که در سال ۱۴۰۱ ترافیک تهران شدیدتر شود. از این رو ما باید به سمت هوشمندسازی و توسعه حمل و نقل عمومی برویم.

وی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه ترافیک نقطه به نقطه و ماه به ماه تهران چقدر نسبت به سال ۹۸ افزایش داشته است،‌گفت:‌ آماری که من به آن پرداختم آمار میانگین تردد ترافیک بود اما آمار نقطه به نقطه ما حاکی از آن است که ترافیک در سال جاری و در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ نیز نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ کاهش داشته است البته باید به این نکته نیز توجه کنیم که جمعیت تهران همچنین تعداد وسایل نقلیه در این شهر نیز در سال ۱۴۰۰ به نسبت سال ۹۸ بین ۱۸ تا ۲۲ درصد افزایش داشته است.

حمیدی در پایان با اشاره به طرح‌های ویژه پلیس در روزهای باقی مانده از سال نیز اظهارکرد:‌ طرح ویژه ترافیکی برای شهرآورد پایتخت، طرح ویژه برای چهارشنبه‌سوری، طرح ویژه نیمه شعبان همچنین طرح ویژه برای پنجشنبه و جمعه آخر سال از جمله طرح‌هایی است که در حدود دو هفته باقی مانده تا پایان سال اجرا خواهیم کرد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا