۸۰ درصد بناهای دولتی و حاکمیتی حاشیه رودخانه کرج تخریب شدند
۸۰ درصد بناهای دولتی و حاکمیتی حاشیه رودخانه کرج تخریب شدند
رییس کل دادگستری البرز اعلام کرد: ۸۰ درصد بناهای دولتی و حاکمیتی حریم رودخانه کرج به همراه تعدادی بنای مربوط به افراد حقیقی در این محدوده طی یک ماه گذشته تخریب شده اند.

به گزارش تابنوس، «حسین فاضلی هریکندی» افزود: در راستای تاکیدات ریاست  قوه قضاییه در آزادسازی حریم رودخانه کرج، تعداد دیگری از ساخت‌وسازهای متعلق به دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و همچنین تعدادی از متصرفات مربوط به افراد حقیقی تخریب شد.

وی اضافه کرد: با هدف اجرایی ساختن تاکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر زمانبندی در اجرای کار آزادسازی اراضی ملی و طبیعی، کمیته تخصصی آزاد و حریم رودخانه کرج برای آزادسازی حریم رودخانه کرج تشکیل شد.
فاضلی هریکندی با بیان اینکه مقرر شده است کار تخریب ساخت و سازها در حاشیه رودخانه کرج از ساختمان‌های متعلق به دستگاه‌های دولتی و نظامی آغاز شود، گفت: دستگاه‌هایی که در حاشیه رودخانه کرج اقدام به ساخت و ساز کرده بودند، شناسایی شده اند که در اولین اقدام ساختمان متعلق به قوه قضاییه تخریب شد.
وی بیان داشت: به همین منظور دستگاه هایی  در طول مسیر ۶۴ کیلومتری از پل حامی کرج تا تونل کندوان ۱۹ دستگاه حاکمیتی در حریم رودخانه کرج اقدام به ساخت و ساز کرده اند که تا به امروز ۱۰ دستگاه از جمله قوه قضاییه، محیط زیست، وزارت نیرو، کمیته امداد امام خمینی (ره)، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور و چند دستگاه حاکمیتی دیگر نسبت به آزاد سازی حریم رودخانه اقدام کرده‌اند.
رییس کل دادگستری البرز  داشت: امروز نیز ساختمان‌های متعلق به پنج  دستگاه حاکمیتی از جمله آموزش و پرورش، وزارت جهاد کشاورزی، تامین اجتماعی، بخشداری آسارا و یک نهاد نظامی در حریم رودخانه کرج تخریب می‌شود.
فاضلی هریکندی گفت: در مجموع تا امروز ۱۵ دستگاه یعنی حدود ۸۰ درصد از دستگاه‌هایی که در طول مسیر ۶۴ کیلومتری از پل حامی کرج  تا تونل کندوان اقدام به ساخت و ساز کرده اند، آزادسازی شده است.
وی با بیان اینکه ساختمان‌های  چهار دستگاه حاکمیتی در حریم رودخانه کرج هنوز تخریب نشده است، گفت: از این چهار دستگاه، ۲ دستگاه نظامی هستند که به آن‌ها اخطاریه داده شده است و اعلام کرده اند که نسبت به تخریب اقدام خواهند کرد.
رییس کل دادگستری البرز افزود: تخریب ساختمان‌های ۲ دستگاه دیگر نیز نیازمند انجام کارهای اداری است که یکی از این ساختمان متعلق به هلال احمربوده که وقف شده و ساختمان دیگر هتل پارسیان گچسر است که موضوع میراث فرهنگی در خصوص آن مطرح شده و نیازمند بررسی است.
فاضلی هریکندی بیان کرد: امروز علاوه بر تخریب ساختمان‌های ۵ دستگاه حاکمیتی، چند ساختمان متعلق به افراد حقیقی به صورت داوطلبانه تخریب می‌شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی دادگستری البرز