یک مدیر شعبه بانکی عزل شد
یک مدیر شعبه بانکی عزل شد
رئیس مرکز بازرسی وزارت اقتصاد درباره عزل یکی از مدیران ممتاز شعبه بانکی گفت: در موارد اندکی بی‌نظمی و تخلف از بخشنامه اعطای تسهیلات خرد بدون ضامن را شاهد بودیم؛ که موجب عزل یکی از مدیران شعب ممتاز بانکی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابنوس، «علی نظامی» گفت: پیرو ابلاغ بخشنامه آسان گیری و حذف ضامن از فرآیند پرداخت تسهیلات خرد بانکی، همکاران در بازرسی میدانی و سامانه نظارت مردمی متوجه شدند بخشنامه اعطای تسهیلات خرد بدون ضامن به مشتریان به برخی شعب ابلاغ نشده و ابهاماتی ایجاد شده است.

وی افزود: در این راستا چندین اقدام فوری در دستور کار قرار گرفت و به کلیه بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی اعلام شد که بخشنامه مربوطه را در سایت بانک‌ها بارگذاری کنند و فرآیند و جزئیات بخشنامه را در شعب بانک‌ها به اطلاع مسوولان و مردم برسانند.

رئیس مرکز بازرسی وزارت اقتصاد گفت: همچنین مقرر شد آدرس رسیدگی به شکایات بانک‌ها و آدرس نظارت مردمی وزارت اقتصاد نیز در معرض دید مردم قرار گیرد.

وی در ادامه بیان داشت: در مرحله بعد هیات بازرسی ویژه‌ای در هر بانک و نظارت و بازرسی وزارت اقتصاد تشکیل شد تا با بازرسی میدانی نحوه اجرای بخشنامه را بازرسی کنند.

نظامی خاطرنشان کرد: گزارش‌ها حاکی از این است که اغلب بانک‌ها مقید به اجرای بخشنامه هستند و در موارد اندکی نیز بی نظمی و تخلف را شاهد بودیم که منجر به برکناری یک از مدیران ممتاز بانکی شد و تعدادی هم به کمیته انضباطی معرفی شدند.

رئیس مرکز بازرسی وزارت اقتصاد در پایان گفت: در برخی موارد شبهه‌ای برای برخی شهروندان ایجاد شده مبنی بر اینکه قرار است به کلیه کارمندان تسهیلات صد میلیونی پرداخت شود در حالی که بخشنامه وزارت اقتصاد صرفا بر این موضوع تاکید دارد که در فرایند اعطای تسهیلات خرد بانکی که یکی از شرایط آن معرفی دو ضامن بود دیگر نیازی به این کار نیست. گفتنی است که حقوق بگیران با ارائه گواهی کسر از حقوق و اعتبار سنجی وام خود را دریافت کنند.

  • منبع خبر : ایرنا